بهترین پیام رسان ایرانی و داخلی از نظر کاربران

بهترین پیام رسان ایرانی در صورت نیاز کدام است؟ امن ترین پیام رسان که محرمانگی ما را حفظ کند و امکاناتی هم در اختیار ما قرار دهد که بدون مشکل بتوانیم کارهای روزانه مان را انجام دهیم و در عین حال سرگرم هم شویم.

قطعا پیام رسان‌‌ها امروزه نقش پررنگی را در ارتباطات روزانه ما ایفا می‌کنند. پیام رسان‌های شرکت‌های مختلف با تنوع و قابلیت‌هایی که در خود جای داده‌اند با یکدیگر رقابت می‌کنند و نتیجه‌ی این رقابت‌ها، پیشرفت و امکانات بیشتر و بیشتری است که در آپدیت‌های مختلف خود به مرور زمان عرضه می‌کنند.

ماجرای پیام رسان های ایرانی اصلا از زمان فیلتر تلگرام آغاز نشد و بعضی از پیام رسان های ایرانی سابقه بیش از 5 سال فعالیت را دارند اما چون توجه ها از زمان فیلتر تلگرام به سمت پیام رسان ها ایرانی آمد بسیاری فکر کردند که این پیام رسان ایرانی ها در همان روزها شروع به فعالیت کرده اند.

اما دلیل این که پیام رسان داخلی چتزی توانسته مثبت ترین واکنش ها را از سوی کاربران دریافت کند میتوان قابلیت های بیشتر این پیام رسان داخلی نسبت به سایر پیام رسان ها دانست.

شباهت و امکانات تلگرام

سلیقه کاربران ایرانی بر اساس تلگرام شکل گرفته است و به چیزی کمتر از تلگرام راضی نمیشوند. در واقع کابران ایرانی خواسته و ناخواسته هر پیام رسانی را با تلگرام مقایسه میکنند.

شباهت زیاد پیام رسان چتزی به تلگرام هم در محبوبیت چتزی بی تاثیر نیست. در بین پیام رسان های ایرانی که شبیه تلگرام هستند چتزی کمترین فاصله را با نسخه آخر تلگرام دارد برای همین از سوی کاربران نوجوان و جوان بیشتر مورد استقبال قرار میگیرد. و معمولا چند ماه بعد از هر آپدیت تلگرام و اضافه شدن ویژگی های جدید باید منتظر انتشار آنها در چتزی هم باشیم.

 

امنیت و حفظ محرمانگی

هرچند مسدودیت سرویس‌های خارجی، حق انتخاب کاربران را محدودکرده است، اما پیامرسان‌های داخلی می‌توانند به عنوان یک «انتخاب» و نه یک «اجبار» مدنظر قرار بگیرند. بیشترین دغدغه کاربران در مورد پیام رسان‌های داخلی، مسأله امنیت و حفظ حریم خصوصی است و اگر این تضمین داده شود که محتوا‌های رد و بدل شده در پیام‌های شخصی، به هیچ عنوان قابل دسترسی نخواهد بود، کاربران اقبال بیشتری نشان خواهند داد.

اما هرگاه صحبت از پیام رسان های ایرانی می‌شود مسئله امنیت نیز قابل بحث است. از لحاظ امنیت هم برخی از پیام رسان های ایرانی از سطح مطلوبی برخوردار هستند و اما برخی نیز امنیت پایینی دارند و توصیه نمی‌شوند. چتزی از نظر امنیت و حفظ محرمانگی هم یکی از امن ترین پیام رسان های ایرانی است.

چتزی از معدود پیام رسان هایی است که امکان چت محرمانه دارد. امکان حذف دو طرفه پیام و همچنین ارسال پیام زمان دار را دارا میباشد. توی چتزی میشه حتی شماره موبایلتان را برای مخاطبانتان هم مخفی کنید. یعنی کسانی که از قبل هم شماره شما را داشتند نمیتوانند متوجه حضور شما در چتزی شوند.

چت ناشناس هم از دیگر امکاناتی است که به حفظ محرمانگی شما در چتزری کمک میکند.

 

نمایش محتویات برگزیده شبیه اینستاگرام

متاسفانه بعد از فیلتر شدن اینستاگرام کاربران برای مشاهده ویدیوها و عکس های سرگرم کننده با مشکلات زیادی روبرو شدند. پیام رسان چتزی سعی داشته تا حد امکان این خلع رو در بخش ویترین جبران کند. هر چند هیچ اپ داخلی و خارجی نمیتواند جایگزین اینستاگرام شود اما برای کاربران چتزی سعی شده با بخش ویترین کمی در سرگرمی کاربران با استفاده از مشاهده ویدیو پیش برود.

 


بازگشت به وبلاگ چتزی