پیام رسان سازمانی چیست؟

در کنار رشد پیام رسان های همگانی مثل تلگرام و واتساپ دغدغه های حفظ حریم شخصی و اطلاعات خصوصی گروه ها و شرکتها باعث شده مفهموم نسبتا جدیدی به نام پیام رسان سازمانی هم با سرعت زیادی رشد کند.

در ادامه ضرورت و اهمیت پیام رسان سازمانی و اختصاصی در مقایسه با پیام رسان های عمومی را شرح میدهیم.

 

پیام رسان سازمانی چه کاربردی دارد؟

پیام رسان های سازمانی به گروه های غیر انتفاعی و شرکت های خصوصی و سازمان های بزرگ دولتی کمک میکند تا اطلاعات و فایل های مهم خود را از دسترس رقبا و دولت های متخاصم ایمن نگه دارند.

در عصر اطلاعات پر واضح است که یکی از مهمترین دارایی های هر گروه و شرکت اطلاعات اختصاصی آنهاست. این اطلاعات همیشه میتواند طعمه خوبی برای رقبا باشد!

پیام‌رسان سازمانی را می‌توان بستری برای تعاملات در یک سازمان، شرکت و یا گروهی از نوجوانان و جوانان دانست. تبادل اطلاعات، نظرات و فایلها بین کارمندان، کارفرمایان و مدیران یک نیاز اساسی در هر سازمان به حساب می‌آید که پیام رسان سازمانی به سرعت و در کمال امنیت این مهم را به سرانجام میرساند.

در پیام‌رسان‌های سازمانی، امنیت و حریم خصوصی دارای اهمیت بالایی است. مخصوصا در سازمان‌هایی که دستورالعمل‌ها و ملاحظات امنیتی ویژه‌ای بر آنها حکم‌فرماست.  غالبا این سازمان‌ها مایل هستند تا برنامه بر روی سرورهای داخلی خود راه اندازی شود. این درخواست برای پیام‌رسان‌های عمومی غیر قابل اجراست و فقط پیام‌رسان‌های سازمانی می‌توانند پاسخگوی این نیاز باشند.

 

مانع اصلی موفقیت یک پیام رسان سازمانی چیست؟

چتزی سازمانی سعی دارد محیط متنوع و جذاب شبیه تلگرام را در اختیار کاربران قرار دهد. زیرا ما باور داریم محیط خشک و خسته کننده برخی پیام رسان های سازمانی باعث میشود افراد رغبتی به استفاده از این پیام رسان های اداری نشان ندهند و دوباره سراغ پیام رسان های عمومی مثل واستاپ و تلگرام بروند و مراوداتشان را آنجا انجام دهند. از همین رو ما مهمترین مانع در راه اندازی و رشد یک پیام رسان اختصاصی در سازمان ها را مقاومت کارمندان در مقابل تغییر و کنار آمدن با محیط غیر جداب پیام رسان های سازمانی میدانیم و تلاش داریم با فراهم کردن محیطی جذاب چتزی را از نگاه خود افراد استفاده کننده هم مقبول و موردپسند نشان دهیم.

چتزی یک پیام‌رسان یا شبکه اجتماعی است که هم می‌تواند کاربرد سازمانی داشته و هم برای کارکردهای فردی و یا غیر سازمانی مورد استفاده قرار بگیرد.

  امکانات و قابلیت‌های جذاب این برنامه برای هر فرد و تیمی قابل استفاده است. فرقی نمی‌کند که شما از چتزی استفاده شخصی میکنید، استارتاپ یا تیم خود را با آن مدیریت می‌کنید، برای سرگرمی عضو آن شده‌اید یا به عنوان یک مدیر قصد دارید تعاملات سازمانی خود را به بر روی بستر چتزی انجام دهید. در هر حالت پیامرسان چتزی به شکلی توسعه یافته است که هر فردی متناسب با نیاز‌های خود بتواند از ابزارها و قابلیت‌های آن  استفاده کند.

تفاوت پیام رسان سازمانی با پیام رسان سازمانی اختصاصی چیست؟

ما پیام رسان های سازمانی زیادی داریم که بر بستر کلاد خدمات خودشان را عرضه میکنند. با اینکه این سرویس ها معمولا ارزانتر و کم هزینه تر هستند اما در نهایت دیتای شما همچنان روی سرورهای شرکت میزبان قرار دارد. اما در پیام رسان اختصاصی شما بصورت کامل دیتا و نرم افزار چتزی را در داخل سازمان خودتان میزبانی میکنید و خیالتان از هر گونه لو رفتن و یا شنود اطلاعات سازمان تان راحت است. برای ما امنیت و حفظ حریم شخصی و سازمانی در کنار جذابت و امکانات زیاد مهمترین ارزش های پیام رسان سازمانی و اختصاصی چتزی است.


بازگشت به وبلاگ چتزی